Kapadokya; büyülü coğrafyasıyla dünyanın her yerinden insanları kendine çekmeyi başaran miraslarımızdan bir tanesi… Sanki bu dünyadan değil gibi, ilgi bu kadar yoğun olunca konaklama, yemek ve diğer hizmetlerde de rekabet bir hayli fazla olmaya başladı.

Bizim burada görevimiz ise popüler kahvaltı yerleri hatta cafe ve restaurantlar hakkında bilgi vermek. Eğer sizde verdiğiniz paranın aldığınız hizmeti tam olarak karşılamasını isteyenlerdenseniz bu listemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Listemiz içerisinde başı çeken adresleri (aynı bu yazıda olduğu gibi) ayrı olarak paylaşacağız.

Bu içerikte yer alan hotel, restaurant ve cafe konusunda son yıllarda kapadokya bölgesinin yıldızı haline gelmeyi başardı. Konaklama ve yemek konusunda kapadokyanın insanın aklını başından alan büyüsünü yaşamak istiyorsanız iletişim bilgilerine göz atabilirsiniz.

Bu haftanın kahvaltı yıldızı Cappadociax Cave Cave Suit oldu…

Kahvaltıda var olan tüm arayışınızı sona erdirecek, mükemmel hizmeti ve güzel kahvaltısı ile bunu vaat ediyor…

Nevşehirde Kahvaltı Nerede Yapılır

Kapadokya denildiği zaman akıllara öncelikle göreme ve uçhisar gelmektedir. Oysa ki deneyimlerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki güzel kahvaltı nevşehir de sizi bekliyor. Tarihi bir mekan arayışındaysanız Cappadociax Cave Cave Suit bu konuda sizin isteklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Başarılı Bir İşletmeci

Bu arada hotel’in sahibi Ahmet bey işinde gerçekten çok başarılı ve çok ilgili. Akşam yemeği için bizzat kendisi mutfağa girerek hem bölgesel hem de dünya mutfağından efsane yemekleri kısa bir süre içerisinde hazırlıyor. Bu konuda yoğunluğa takılmamak için önceden iletişim bilgilerinden ulaşarak hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırırsanız beklemek zorunda kalmazsınız.

Cappadociax Cave Nevşehirde Kahvaltı

Otelimiz Kapadokyanın popüler oteller listesi arasında daha şimdiden kendine yer bulmayı başardı.

9 konsept odası bulunan otel aynı zamanda her odasının ayrı bir hikayesi ile de ziyaretçilerini bekliyor.

Jakuzili, tam kaya, havuzlu ve vadi manzaralı odalarının her biri ayrı bir güzellikle sizi bekliyor. Üstelik Cappadociax Cave Nevşehir merkeze sadece 1 km uzaklıkta bulunan Nar Kasabasında yer alıyor. Giriş bakımından Nevşehir mahallelerinden bile Nevşehir e daha yakın olan oteli görmeden hem konaklamayın hem de kahvaltı yapmayın derim.

Otel konaklayan misafirlerine bir kahvaltı saati ve kısıtlaması vermiyor. Dilediğiniz zaman aralığında muhteşem serpme kahvaltı seçeneğinden sizler de yararlanabilirsiniz.

Yukarıda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak Nevşehir de bulunan otel ve restaurant ihtiyacını tek başına karşılamayı başaran bu adrese rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kahvaltının merkezi olarak dikkat çeken Cappadociax Cave Nevşehir merkezi 2 km uzaklıkta bulunan Nar Kasabasında sizi bekliyor. Nar kasabasının küçük merkezinden yukarı yolu takip ettiğiniz zaman solunuzda kalan harika otelin restoran yemekleri de ayrı bir başlık konusu…

Neden bu özel hotel hakkında bu kadar çok reklam yaptığımızı düşünüyorsanız kesinlikle yediğimiz yemek ve açık büfe kahvaltının hatırının olduğunu da belirtmek isterim.

Özellikle sizlerde benim gibi farklı lezzetler avlamaktan hoşlananlardansanız Türkiye içerisinde yer alan her hotel, restaurant ve açık büfe kahvaltı hakkında araştırma yapmaktan yılmayanlardansanız rotanız kapadokya olduğunda mutlaka ama mutlaka buraya uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Geçtiğimiz kasım ayında uğradığım bu hotelin yenilendiğini duyduktan sonra 5 kasım tarihinde doğumda günü organizasyonum için burayı tercih ettim. Ertesi gün yaptığım kahvaltı sonucunda Cappadociax Cave Cave Suite borçlandığımı düşünerek klavyemin başına geçerek burayı anlatmaya başladım…

Kapadokya Kahvaltı Tavsiye

Bunun dışında uçhisar nevşehir bölgesinde bir veya birden fazla restaurant veya cafe tavsiyesinde bulunabiliriz. Bu kahvaltı mekanları özellikle serpme kahvaltı söz konusu olduğunda pandemi döneminde bir adım geride kaldıkları için menü içeriğinde düzeltmelere gitti. Önümüzdeki hafta içerisinde Göreme kahvaltı konusunda da farklı bir mekan ile karşınızda olacağız. Kapadokya serpme kahvaltısı ile ilgili yerler birer birer adresimizde sizi bekliyor olacaklar…

Sizde yemek konusunda diğer bilindik cafe ve kapadokya adresleri arasında güzel olanları arıyorsanız? Farklı çeşit ve iyi kahvaltısı ile ön plana çıkan bir adres arıyorsanız bu lezzetli seçeneği göz ardı etmemelisiniz. Bizim için kasım ayı size özel kapadokya lezzetler atlası olsun istedik. Bu sebeple sizden gelen mesajlar ile tarihi ve büyülü coğrafyası ile ön plana çıkan uçhisar kapadokya ve Türk kahvaltısı konusunda öncü bir adres paylaşmak istedik. Bu da diğer çeşit restoran ve otel seçenekleri için kapadokya konusunda bir lezzet ayrıcalığı sunmaktadır.

Otellerin büyük bir kısmı kahvaltı konusunda kişi başı hizmet veriyor. Bu da tahmin edeceğiniz üzere para odaklı bir hizmet olduğu için aradığınız lezzetli kapadokya kahvaltısı seçeneğinden bir hayli uzak olacaktır. Sizler için hazırladığımız kahvaltı atlası bölümünü ziyaret ederek en kaliteli ve en lezzetli kahvaltı durakları hakkında seçeneklere göz atabilirsiniz.

Tabi ki Cappadociax Cave Cave Suit dışında farklı ve kaliteli adreslerde bulunuyor. Zaman içerisinde bunları deneyimledikçe yeni adresleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Nevşehir Merkez Kahvaltı Yerleri

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi göreme, uçhisar nevşehir restaurant ve cafe seçenekleri bir adım daha önde yer alıyor. Oysa ki kahvaltıda hem göreme hem de ürgüp gibi adreslerin önüne geçen oteller arasında sırasıyla hizmet kalitesi ve lezzet bakımından bir sıralama yaparak hak eden işletmeleri düzenli olarak paylaşmaya devam edeceğiz.

Başka nevşehir kahvaltı adresleri arayışındaysanız karşınıza farklı seçeneklerde çıkıyor. Yine de nevşehir ilçeleri ve arasında yer alan ürgüp ve avanos hatta uçhisar kadar kahvaltıda başarılı adresler ne yazık ki yoktu. Şimdi de göz attığım zaman burası kadar hala merkezde size tavsiye edebileceğim bir yer bulunmuyor. Türkiye kahvaltı atlası yazımızın ilk konuğu olan Cappadociax Cave Cave Suit hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar…

Kapadokya Tarihi ve Kasım Ayı

Daha önce de belirttiğimiz gibi sizden gelen mesajları bir bir okuduğumuz için var gücümüzle iyi çeşit ve diğer mekan seçeneklerine göre kasım ayında baştan aşağıya kahvaltı evi paylaşımları yapıyoruz. Bu listemizde caddesi ve mah olarak bir bir sevdiğimiz adresleri Kapadokya için kasım ayında paylaşmaya devam edeceğiz. Bu konu dan bağımsız bir şekilde aklınıza takılan tüm soruları bize yorumlar dan sorabilirsiniz.

Kapadokya evi adresi adı altında kısa bir süre içerisinde kendi lezzet atlasımızı mah ve caddeler şeklinde paylaşacağız. Sırada var olan liste başı ürgüp bulunuyor. Kişi kişi var olan yorumlar için adresimizde bulunan tüm içeriklerin hakları saklıdır.